umowa z fotografem, warunki jej zawierania

NASZE PODEJŚCIE, NASZE ZOBOWIĄZANIE

jak wygląda umowa i jakie warunki jej zawarcia stosujemy

Doceniamy, gdy zapraszacie nas do swojego świata. Wasze emocje, zamknięta w obrazie opowieść o tym, kim jesteście i kim się stajecie, to najcenniejsza pamiątka niepowtarzalnych chwil. Pracując w ciszy widzimy, jak otwieracie się na nowe sytuacje i zapominacie o tym, iż gdzieś tam jesteśmy my … na wyciągnięcie ręki, niewidoczni, skupieni na detalach. Gesty i spojrzenia … niepowtarzalna pamiątka niezapomnianych dni to dla nas wielka przygoda i wspaniała historia opowiadana tworzonym przez nas obrazem.

 

Umowy zawiera się w czasach spokoju, by w czasach trudnych stosować się do jej zapisów.

Dlaczego umowa ?

W dzisiejszych czasach, gdy realizujemy kilkanaście reportaży rocznie a terminy reportażu zajmowane są z rocznym lub dwuletnim wyprzedzeniem, umowa stanowi swoistą gwarancję naszych ustaleń. Im bliżej ostatecznej daty wesela, tym więcej towarzyszących emocji, dlatego podczas pierwszego spotkania bardzo uważnie wsłuchujemy się w wasze wymagania i marzenia dotyczące reportażu z tego jedynego dnia.

Drugim, bardzo ważnym aspektem umowy jest panujące w naszym kraju prawo. Okazuje się, iż bez pisemnej zgody i informacji RODO, nie wolno nam nawet przegrać zrealizowanych podczas Waszej uroczystości plików na nasze dyski, nie mówiąc już o ich przetwarzaniu czy publikacji – na przykład w zabezpieczonych albumach online które dla Was przygotowujemy.

Sporządzona przez Nas umowa określa w sposób szczegółowy:

  • termin realizacji zlecenia
  • czas pracy osób realizujących reportaż
  • termin realizacji dodatkowych sesji plenerowych
  • zakres realizowanych usług
  • sposób wykorzystania i przechowywania zarejestrowanego materiału (zdjęcia i materiał wideo)
  • sposób i formę przekazania dzieła po jego wykonaniu
  • cenę określającą realizację usługi

Jak ubrane są osoby realizujące reportaż?

Ubiór ? Zawsze elegancki – dostosowany do Waszej uroczystości – Wasze święto, to również nasze święto, tyle że w pracy.

Widoczność?

Nigdy widocznie – bez ingerencji w uroczystość, kreowania jej przebiegu i zakłócania Waszych chwil, staramy się być jakby nas nie było.

Reakcja?

Jesteśmy czujni – stoimy, chodzimy, podczas prowadzonych rozmów obserwujemy przestrzeń w której pracujemy tak, by z Naszych zdjęć cieszyli się wszyscy uczestnicy uroczystości – począwszy od szanownej Babci, kończąc na osobach najbardziej zainteresowanych – naszych zleceniodawcach. Staramy się rozmawiać z każdym z gości, skracając dystans pomiędzy osobą fotografującą a osobą fotografowaną uzyskujemy swobodę pracy oraz swobodę obserwowanych przez Nas gości.

Czas wydania zlecenia ?

Staramy się skracać go do minimum – osobiste rekordy zamknięte zostały w terminach 48 godzin … średnim czasem wydania zlecenia w sezonie 2017/2018 było 10 dni roboczych.

Jesteśmy dla Was i Waszej uroczystości wiemy, że są to chwile niepowtarzalne, a emocje towarzyszące Wam w konkretnym dniu – wyjątkowe.