ślub zimą – Hit czy Kit? Zimowe przemyślenia przy kubku kawy …

ślub zimą – Hit czy Kit? Zimowe przemyślenia przy kubku kawy …

Czy istnieje zły okres na to, aby razem z ukochaną/ukochanym stojąc naprzeciw siebie wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej?

Zima, to idealny czas na ślub i wesele! Każda pora roku jest piękna, wszystko zależy tak naprawdę od nas samych.

Kiedy piszę ten tekst, mój elektroniczny przyjaciel wskazuje temperaturę pokojową równą 24 stopni, na zewnątrz zaś temperatura odczuwalna to 7 stopni… wspomnę tylko, że mamy początek Stycznia!

W minionym 2019 roku, podczas obsługi reporterskiej Pierwszych Komunii Świętych w maju była gorsza pogoda niż dzisiaj, bo dzisiaj w odróżnienia od maja, świeciło piękne słońce!

Jestem przekonany, iż każda pora roku może być piękna. Ile razy w lipcu pogoda płatała nam figle? Niestety, nikt nie jest w stanie tego przewidzieć ani zaplanować …

Jaki więc jest największy plus wesela organizowanego zimą?

 

Jest zimno!

 

Wiem, możecie się ze mną nie zgodzić, ale pomyślcie – latem sala się grzeje, wódka się grzeje, tort musi być przechowywany w chłodniach, które coraz częściej nie są w stanie utrzymać zadanej temperatury, a do tego, moi drodzy Panowie … możecie przez cały czas bawić się w marynarkach.

Drogie Panie … wasz idealnie dopracowany makijaż weselny nie spłynie.

Dodatkowo pamiętajcie proszę o tym, iż nie każda sala weselna wyposażona jest dzisiaj w klimatyzację, za to każda sala weselna posiada ogrzewanie.

Terminy wynajmu Sali dostępne są „od ręki”, ceny za osobę różnią się dość mocno od cen dostępnych latem… same superlatywy.

Prawda, nie ma kwiatów i zieleni ale wszystko ozdobione jest kolorowymi i świecącymi lampkami. Wyobraźcie sobie proszę ślub w pierwsze święto, tuż po wigilii, choinkę, światełka, śnieg za oknem, kominek … piękne, prawda? To, co dla jednych  wydaje się być smutnym zimowym krajobrazem dla innych, ludzi z alergią jest wręcz wybawieniem!

Ślub zimą na Kaszubach? Tak! Jeśli do tego będziemy mieli szczęście i spadnie trochę śniegu, ślub będzie bajkowy, panna młoda w szykownym białym futerku jadąca na salę saniami … piękne!

Tak, ale wesele w restauracji tuż nad samą wodą latem … obarczone jest problemem komarów, zimą – to super pomysł, jeśli jeszcze temperatura spadnie poniżej zera … będzie lodowisko!

Myśleliście o sylwestrze połączonym z weselem? Jaka korzyść, drogie Panie, drodzy Panowie, oczepiny w gronie znajomych i fantastycznych fajerwerków o północy – całkowicie za darmo… a jakie zdjęcia, z fajerwerkami w tle …

Dobrze, zachwycając się powyżej terminem zimowym, wspomniałem chyba o tym, że …

jest… zimno.

Przecież jak jest zima, to musi być zimno, prawda?

Trzeba pomyśleć o okryciu wierzchnim, a to dodatkowy koszt zarówno dla Panny Młodej jak i Pana Młodego, bo umówmy się – pucho

wa kurtka do sukni ślubnej nie pasuje.

Bilety na samolot w okresie świąteczno-noworocznym mogą być bardzo drogie, więc goście zza granicy mogą poważnie zastanawiać się nad przyjazdem, chyba że zaproszeni goście i tak mieli zamiar przylecieć na święta, więc …

Roztopiony śnieg – jeśli akurat zdarzy się wam odwilż … nie będzie miłym dodatkiem, ślub i wesele w plenerze, raczej odpadają…

To takie wolne rozważania w temacie… my oczywiście jesteśmy za … a nawet przeciw, nie będziemy dyskutować. Poproszeni o pomoc i obsługę waszego ślubu organizowanego zimą, z przyjemnością przyjmiemy zlecenie do realizacji.