Jak zorganizować ślub i wesele?

Jak zorganizować ślub i wesele?

Kolejny poradni ślubny? Masakra! Kolejny fotograf który wzbija się na wyżyny swoich możliwości …

 

Poradniki ślubne to stanowczo nie nasza bajka ale … od kiedy zaczęliśmy przyglądać się metodą pozycjonowania i poleceń stosowanym obecnie na rynku doszliśmy do wniosku, iż gro „pozytywnych opinii” to prosta, płatna reklama danej działalności, która często nie ma nic wspólnego z rzeczywistością ☹.

Emocje na zdjęciach? Oczywiście!  Stanowcze NIE dla trosk i pytań w trakcie wesela o to, czy aby na pewno wszystko odbywa się zgodnie z wcześniej ułożonym planem wesela.

W trakcie swojej fotograficznej przygody byłem na wielu ślubach realizowanych w wielu miejscach. Restauracje, ogrody, restauracyjki, magazyny, dachy kilkunastopiętrowego budynku, stara cegielnia czy stodoła znajdująca się nad jeziorem … wszystkie te miejsca przywołują piękne wspomnienia, dlatego …

postanowiłem podzielić się z wami wiedzą całej naszej grupy fotograficznej, aby okres przygotowań przebiegał w spokojnej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzięki zamieszczonym tu wskazówką będzie wam choć troszkę łatwej zacząć …

Trochę prywaty … wraz z moją wspaniałą żoną organizowaliśmy własny ślub [2019.09], dlatego doskonale wiem czym sami kierowaliśmy się podczas wyboru poszczególnych pozycji, wiem również jaki bagaż emocji niosą za sobą takie przygotowania i jak łatwo popaść w zbędną plątaninę niepotrzebnych zdarzeń …

Uwaga! Każda para się kłóci … normalne! Nie znam udanego związku, w którym strony nie dyskutują o otaczającej ich rzeczywistości. Przed ślubem, emocje sięgają jednak zenitu a zwykłe nieporozumienie wynikające ze źle dobranego koloru spinek do mankietu potrafią nieźle dać w kość.

Po fakcie, stwierdzacie że nie było tak naprawdę czym się stresować i wszystko, każda zaplanowana pozycja idealnego planu weselnego została zrealizowana, ale … nikt z nas nie jest jasnowidzem i nie potrafi tego przewidzieć.

Ja na przykład, przyjąłem pozycję „pokornego, akceptującego decyzję narzeczonej misia”, który reagował jedynie w sytuacjach zagrażających spokojowi naszego własnego M. Dobrze na tym wyszedłem, moja lepsza połowa to doskonały organizator, a nasze wesele odbyło się tak, jak powinno. Czy z perspektywy czasu, mogę się do czegoś przyczepić? Pewnie! Najchętniej wprowadził bym umowę cywilnoprawną z księdzem odpowiedzialnym za naszą uroczystość, bo po raz pierwszy w historii doświadczyłem niewiedzy – na 20 godzin przed samym ślubem dowiedziałem się, iż nasz ksiądz postanowił nie pojawić się na naszym ślubie …

Wyobrażacie to sobie? Na 20 godzin przed ślubem, ksiądz który miał poprowadzić naszą ceremonię zdezerterował – postanowił nie przyjechać do kościoła!

Dzięki wsparciu najbliższych, jak również pomocy zaprzyjaźnionej parafii z rodzinnego Lęborka udało nam się zorganizować zastępstwo w osobie bardzo sympatycznego kapłana. Godne podziwu jest to, iż człowiek gnał do nas 350 kilometrów w jedną stronę aby udzielić nam ślubu!

Wielkie dzięki za pomoc w jakże stresującej sytuacji dla proboszcza Diecezjalnego Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Lęborku, ponowne podziękowania dla o. Marka Kalędy za pomoc, spokój i pełną świetnego humoru uroczystość!

Wspomnienia, materiał foto-wideo zarejestrowany przez moich współpracowników to fantastyczna pamiątka – za to z tego miejsca również serdecznie dziękuję!

Wracając jednak do tematu … wybór produktów i dostępnych na rynku możliwości ślubnych jest naprawdę ogromny. Na każdych targach ślubnych wystawcy, zarzucają Was ofertami, każda strona i profil internetowy krzyczy … “jesteśmy profesjonalistami, młodym, atrakcyjnym zespołem” z 30 letnim doświadczeniem ! … 🙂 więc jak się w tym wszystkim połapać?

Postaramy się to uprości i wskazać Wam kilka istotnych punktów, na które należy zwrócić uwagę. Decyzja i dalsze konsekwencje leżą po waszej stronie …