poznajmy się!

Fotograf na ślub i wesele

Realizujemy reportaże fotograficzne i nagrania wideo z uroczystości ślubnych.

Witaj, cieszy nas twoja wizyta.

Nasza praca to nasza pasja, praca w trakcie wykonywania której cenimy sobie swobodę i dobre relacje z otoczeniem. Nie ma mowy o tworzeniu dystansu czy sztucznych, zaaranżowanych scenek. Jesteśmy z wami, blisko was, podpowiadając, łagodząc i doceniając możliwość realizacji powierzonego nam zlecenia.

Pasjonuje nas fotografia sensualna, prawdziwe emocje zrodzone w waszym związku. Przyjęcie każdego zlecenia, poprzedza spotkanie zapoznawcze. Ciekawi nas Wasza historia, droga którą przebyliście, doświadczenia które ukształtowały waszą znajomość – ciekawicie nas Wy sami, dlatego na zapoznawczą kawę prosimy o zarezerwowanie minimum 2 godzin.

jak pracujemy jako…

fotograf na ślubie kościelnym

od lipca 1998 roku - po podpisaniu ustawy konkordatowej przez Polskę i Stolicę Apostolską, związek małżeński zawarty w Kościele - związek wyznaniowy uznawany jest przez polskie prawo za prawną formą zawarcia związku małżeńskiego

Jako fotografom pracującym przy ślubie wyznaniowym w Kościele katolickim, postawiono przed nami dodatkowy wymóg zaliczenie kursu liturgicznego dla fotografów. Ważnym jest, aby osoba podejmująca zlecenie reportażu posiadała wspomniany dokument poświadczający odbycie kursu.

Przekazana podczas kursu wiedza określa sposób zachowywania się w trakcie sakramentu, zasady porozumiewania czy poruszania się w kościele. Nie bez znaczenia pozostaje ubiór osoby fotografującej, która przez większość czasu obserwowana będzie przez zebraną w kościele grupę wiernych.

Do realizacji reportażu ślubnego podchodzimy kompleksowo, zawsze w pełni zaangażowani realizując pełen wymiar pracy przedstawionej w ofercie. Jako główne elementy reportażu rejestrowane przez nas w kościele wyróżniamy:

  • wejście do kościoła,
  • przysięga małżeńska,
  • wymiana obrączek,
  • reakcja gości i rodziców (gdy para ślubuje sobie miłość i wierność małżeńską),
  • ewentualne czytania fragmentów Pisma Świętego (jeśli czyta je ktoś z bliskich pary młodej),
  • moment przekazywania sobie znaku pokoju, gdy para młoda podchodzi do rodziców, chrzestnych…
  • komunia święta (nie zawsze, jednak niektórzy z nas uważają to za wymagany element reportażu)
  • uroczyste wyjście z kościoła,

Jaki jest zakres czasu pracy?

Aby przygotowany reportaż był kompletny, proponujemy rozpocząć pracę na etapie przygotowań (praca z makijażystką), dalej ubieranie państwa młodych. Reportaż ślubny kończymy około 1:30, po zakończeniu oczepin. W większości zleceń, reportaż obejmuje przygotowania, ślub kościelny, przywitanie gości, pierwszy taniec, zabawę, tort, pokazy sztucznych ogni oraz oczepiny.

od 1 marca 2015 roku możliwym jest zawarcie związku małżeńskiego poza urzędem stanu cywilnego, jeżeli wskazane miejsce zawarcia małżeństwa zapewnia zachowanie uroczystej formy jego zawarcia oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński

Do realizacji reportażu ze ślubu cywilnego podchodzimy równie kompleksowo jak do reportażu realizowanego w trakcie ślubu kościelnego. Pełne zaangażowanie i wymiar pracy oferowany i świadczony podczas ceremonii gwarantuje odpowiednią jakość i ilość dostarczanych zdjęć.

Jeśli decydujecie się na ślubu cywilny, nie oznacza to iż w wyznaczonym dniu ominie was makijaż czy wizyta u fryzjera. Staranność i czas poświęcony na wybór stroju nie różni się od czasu poświęcanego wyborowi ubioru poświęcanego na wybór sukien ślubnych dla ślubu cywilnego, więc dlaczego mielibyśmy podejmować mniejsze starania?

Realizację reportażu – tworzenie historii waszego ślubu proponujemy rozpocząć od samych przygotowań. Malowanie, czesanie, ubieranie i błogosławieństwo rodziców świetnie wyglądają w przygotowanym albumie. Nie ważne, czy ceremonia ślubu realizowana jest przez 25 minut, godzinę czy 4 godziny – wykonywany reportaż będzie równie dokładny.

jak pracujemy jako…

fotograf na ślubie cywilnym

wesele_rustykalne_1