Auto do ślubu

auto do ślubu

Auto do ślubu

Jakie auto do ślubu wybrać?

Samochód zabytkowy to nie lada gratka! Pojazdy te sprawdzają się doskonale w sytuacji, w której organizujecie wesele w klimacie retro, lub wybrana przez przyszłą Panią Młodą suknia czerpie z motywów Wielkiego Gatsby’ego. Samochód retro, choć dość często chimeryczny, doskonale koresponduje z atmosferą całej uroczystości, podkreślając charakter imprezy.

Polskie pojazdy retro to przede wszystkim auta pamiętające czasy PRL-u. Warszawa, Wołga, Polski FIAT czy Syrenka to pozycje goszczące na lokalnych drogach około 30-40 lat temu.

Osobiście, lubimy klasyki! W sezonie ślubnym 2021 stawialiście często na pojazdy typu kabrio.

Nowe modele sprawdzają się w sytuacji, w której od sali weselnej oddaleni jesteście o kilka kilometrów. Nowoczesny styl wesela doskonale koresponduje z modelami czołowych producentów pojazdów takich jak Mercedes, BMW czy Audi. Dość często, o wyborze pojazdu decyduje sentyment do marki, osobiście polecam model z dużą ilością miejsca na nogi. Obsługując weselne przyjęcia, rzadko widujemy pojazdy sportowe typu Ford Mustang czy Porsche 911, zapewne dlatego, iż większość z Was ceni sobie wygodę w drodze do i z kościoła.

O czym pamiętać przy wyborze auta?

Pamiętajcie, iż zabytkowe pojazdy pomimo często spotykanych „mankamentów” mają również stanowczo mniej miejsca w środku. Suknia panny młodej wraz z trenem i welonem zajmuje często sporo miejsca, dlatego przed ślubną przejażdżką koniecznie przetestujcie wybrany przez Was pojazd.

Ważnym jest, aby nic nie krępowało waszych ruchów i abyście czuli się swobodnie. Auta retro zazwyczaj nie posiadają w wyposażeniu klimatyzacji, jeśli więc planujecie ślub w miesiącach letnich, a podróż, jaką musicie przebyć do miejsca ceremonii jest dosyć długa, zastanówcie się nad doborem odpowiedniego modelu.

Czy kolor samochodu ślubnego ma znaczenie?

Najczęściej wybierane kolory pojazdów weselnych to biel i czerń. Biel, ze względu na tradycję, natomiast czerń z pewnością z powodu jej ponadczasowości i uniwersalnego charakteru. Auta w tych kolorach są niezwykle stylowe i eleganckie. Najważniejsze, aby pamiętać o dopasowaniu kolorystyki pojazdu do stylu, w jakim będziecie przygotowywać wasze przyjęcie. Styl boho czy rustykalnym kojarzą się z lekkością i delikatnością – wymagają również takiej oprawy. Jeśli chodzi o wybór koloru samochodu, warto postawić wówczas na jasne barwy takie jak biel czy pastele.

Dekoracja samochodu – czy jest konieczna?

Poza oczywistymi walorami, do których należy zapisać przede wszystkim dyspensę po stronie drużyny struży prawa czy spontaniczne wiwatowanie mijanych po drodze uczestników ruchu drogowego, istotne jest również to, aby cały wystrój pasował do siebie. Oczywiście, wybrany przez Was pojazd będzie wykorzystany przez maksymalnie 3-4 godziny, jednak stylowy wystrój w kwiaty i dekoracje podbijał będzie walory tego dnia. Pamiętajcie, iż białe kwiaty, choćby ułożone w najbardziej okazałe kompozycje, na białym aucie nie będą zwyczajnie widoczne, z kolei pastelowe dekoracje nie sprawdzą się, jeśli zdecydujecie się na przykład na zielonego garbusa.

Ile kosztuje auto do ślubu?

Sezon ślubny 2021 na terenie pomorza był bardzo zróżnicowany, poza tym okres obfitował w dużą ilość wesel przeniesionych z powodu pandemii Covid-19. Spotykane ceny najmu pojazdów do ślubu wahały się pomiędzy kwotą 500 zł a 1800 zł. W zależności od długości najmu, średnia cena z kierowcą dla usługi 4-6 godzin dla pojazdu klasy premium oscylowała w granicy 800 zł brutto.